Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
Καπνισμα τέλος? Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
gatoulis
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
delrules
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
loui
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
despot
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
sfairas
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
STEF
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
webmaster
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
Petran
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
cookerman
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap2Καπνισμα τέλος? Voting_bar2Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap228%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap20%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap214%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap228%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap20%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap27%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap27%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap210%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap27%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
Καπνισμα τέλος? Vote_lcap20%Καπνισμα τέλος? Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 Καπνισμα τέλος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
delrules
Moderator
Moderator
delrules

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : delrules
Ηλικία : 45
Μοντέλο : YAMAHA FZ1S FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1083
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΤετ Ιουν 02, 2010 1:08 am

Ρε μαγκες εχει μια βδομαδα σχεδον που ειμαι ακαπνος και την παλευω πολύ δυσκολα....
Χτες ειχε και ενα ντοκυμαντερ στην ΕΤ1 στις 12 το βραδυ περι καπνισματος και ελεγε ότι το συνδρομο στερησης διαρκει 2-3 λεπτα καθε φορα και οσο δεν καπνιζεις οι "κρισεις" αραιώνουν... και στις 2-6 βδομαδες , αναλογα το ατομο, εξαφανιζονται.

ειμαι και εσωκλειστος απτο το σαββατο λόγω αναρρωσης απο χειρουργειο (απλα πραματα μην τρελαινεστε!!) ρινικου διαφραγματος και αρχιζω και φρικαρω 5η μερα συνεχομενη...


αααααααα δεν με βλεπω καλα... bleh bleh bleh bleh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.heavy-metal.gr
cookerman
normal member
normal member
cookerman

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Βασίλης
Ηλικία : 40
Μοντέλο : fz6 fazer '05
Αριθμός δημοσιεύσεων : 324
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΤετ Ιουν 02, 2010 2:07 am

Καλή ανάρωση Γιώργο! Εγώ ειμαι άκαπνος 6 μήνες και 2 μέρες τις πρώτες 2 έβδομάδες αρκετές φορές στη διάρκεια της μέρας είχα την ανάγκη να καπνίσω τότε έβρισκα να κάνω κάτι για το επόμενο 2λεπτο και ολα καλά. (Ιατρική συμβουλή).
Αν πάντως αποφασίσεις να το κόψεις υπάρχει αποτελεματικός Ιατρικός τρόπος στο λέω εκ πείρας...
Καλά κουράγια & γρήγορα... εεε το αντίθετο του εσώκλειστος χώρις να ενοώ το εξώκλειστος!!! 645933
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatoulis
Moderator
Moderator
gatoulis

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : gatoulis
Μοντέλο : joc r
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1808
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΤετ Ιουν 02, 2010 8:14 am

ειναι αναλογα τα χρονια καπνισματος και τα επιπεδα νικοτινης στο αιμα στο καθε ατομο, και την ελλειψη που δημιουργει.....κατα τα αλλα...οπως λεει τσιγαρο η υγεια ?? ....να εχω την υγεια μου να καπνιζω old
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myfazer.gr
poltol
Fazer Club
Fazer Club


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Ηλικία : 49
Μοντέλο : FZ6 2004
Αριθμός δημοσιεύσεων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΤετ Ιουν 02, 2010 8:31 am

Καλη αναρρωση και περαστικα.
Προσοχη ομως εχεις παρει τον λαθος δρομο
Βημα 1ο :Κοβεις το τσιγαρο
Βημα 2ο :Κοβεις το ποτο
Βημα 3ο :κοβεις το sex
Βημα 4ο :κοβεις το fazer

και μετα τιιιι?
Προσεχε σου ξαναλεω προσεχε smil44d752f07576e
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
limarium
normal member
normal member
limarium

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Σταύρος
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Fz6 fazer
Αριθμός δημοσιεύσεων : 211
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΤετ Ιουν 02, 2010 3:52 pm

Καλή ανάρρωση Γιώργο . Εγώ έχω κάνα 6μηνο πού το έκοψα , ήμουν καπνιστής των 2-3 πακέτων την μέρα .
Αν θες να το κόψεις πραγματικά:
1) Ένας ειδικός θα σου πει 2 πράγματα παραπάνω από αυτά που θα σου πούμε εμείς , και αυτά θα είναι κομμένα και ραμμένα στα μέτρα σου .
2) μακριά από αυτους που καπνίζουν .
3) Διατροφή ( πολα, μικρά και ελαφριά γεύματα, φρούτα και ΛΑΧΑΝΙΚΑ οπως μαρούλι , σγούρη , ρόκα κτλ έχουν νικοτίνη απο οτι ξέρω ) . Ποτό ( το πολύ μπύρα με μέτρο) καφές ( ο φραπές απαγορεύεται για ροπάλου , γαλικό η εσπρέσο 1-2 τη μέρα ) . Πάρα πολύ νερό , 2,5 - 3 λίτρα ( πραγματικά βοηθάει πάρα , πολύ και οχι μόνο για να κόψεις το κάπνισμα ) .
4 ) Eκτόνωσε καπου τα νεύρα σου ( σάκο πυγμαχίας , πλουτισμένη συζήτηση σε φανάρια , γήπεδο κτλ , λιώσε το FAZER ).
5)Κρατήσου 2-3 εβδομάδες ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΚΑΠΝΟΣ

Καλή αρχή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
delrules
Moderator
Moderator
delrules

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : delrules
Ηλικία : 45
Μοντέλο : YAMAHA FZ1S FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1083
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΤετ Ιουν 02, 2010 9:21 pm

Ευχαριστω ρε παιδια!!

Οι two brothers μαζί το κόψατε? Σιγουρα η συμβουλη καποιου γιατρου ή ειδικου θα βοηθησει, αλλα δεν νομιζω ότι ειναι απαραιτητη. Το κοβεις και τελειωνεις.

@poltol: το fazer δεν κοβεται με τιποτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.heavy-metal.gr
sfairas
Site Administrator
Site Administrator
sfairas

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : sfairas
Ηλικία : 44
Μοντέλο : FZ6 FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 604
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2009
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΠεμ Ιουν 03, 2010 2:26 am

Το σημαντικότερο είναι να ΘΕΣ όντως να το κόψεις. Εγώ το έκοψα εδώ και 10 μήνες, μετά από 14 χρόνια, χωρίς να έχω προσπαθήσει να το κόψω ποτέ. Οι συμβουλές των παιδιών παραπάνω ισχύουν 100%.Καλή δύναμη και κράτα τα νεύρα (που θα είναι τεταμένα και ποσοτικά και "ποιοτικά") μακρυά από το κοντινό σου περιβάλλον, θα με θυμηθείς. smil455364e93b56a
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://yamaha-bikers.forumgreek.com
despot
Supreme member
Supreme member
despot

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Σταθης
Ηλικία : 56
Μοντέλο : TDM850 '01
Αριθμός δημοσιεύσεων : 670
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2010
Καπνισμα τέλος? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καπνισμα τέλος?   Καπνισμα τέλος? EmptyΣαβ Ιουν 05, 2010 9:56 pm

3μιση χρονια ... και 15 κιλα crying
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/eustase
 
Καπνισμα τέλος?
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τέλος οι CRT από τα MotoGP
» Sepang II, Ημέρα 3η: Καταπληκτικό τέλος!
» Τέλος εποχής για Rossi-Burgess
» Τέλος το υποχρεωτικό σέρβις στις αντιπροσωπείες;
» Stoner : σταματά τους αγώνες στο τέλος της χρονιάς!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-