Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
gatoulis
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
delrules
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
loui
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
despot
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
sfairas
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
STEF
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
webmaster
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
Petran
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
cookerman
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Voting_bar2ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap228%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap20%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap214%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap228%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap20%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap27%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap27%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap210%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap27%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_lcap20%ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pete_bull
new member
pete_bull

Αριθμός δημοσιεύσεων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΔευ Μάης 10, 2010 10:40 pm

Καλησπέρα παιδία, καλώς σας βρήκα!!!

Σαν νέος και με απορίες είπα να γράψω σε αυτή την ενότητα αν κάνω λάθος ας το μεταφέρουν οι admins!

Αγοράζω 1 R6 07'.

και αντιμετωπίζω δύο προβληματάκια,

1) Η βάση του ψυγείου φαίνεται ότι έχει "πάρει" λιγο, κρίνοντας απο την πάνω δεξιά βίδα που βιδώνει βάση ψυγείου πάνω στο πλαίσιο... δεν εφαρμόζει το ψυγείο με το πλαίσιο με απόσταση περίπου 1cm. Η ερώτηση είναι: κατασκευαστικό ή πέσιμο (στράβωμα βάσης)?

2) Κλειδιά. Πόσα κλειδιά δίνει αντιπροσωπία? 2 μάυρα και ένα κόκκινο ή ένα και ένα?
και αν είναι 3... μπορεί να ρυθμιστεί σε άλλη συχνότητα το immobilizer ώστε να γλιτώσω το κόστος αλλαγής σετ κλειδαριών?


Πολλά μαζεμένα ε?! Very Happy Very Happy

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρήκα και πάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatoulis
Moderator
Moderator
gatoulis

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : gatoulis
Μοντέλο : joc r
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1808
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΔευ Μάης 10, 2010 11:02 pm

γεια σου φιλε μου, κατ'αρχην περνα πρωτα απο ΕΔΩ οσο για τα κλειδια ειναι 3, τα 2 μαυρα και 1 κοκκινο, για την αλλαγη κωδικου στο immo απευθηνεσαι στην αντιπροσωπεια, και για κατασκευαστικο λαθος στο 1cm αποκλιση ουτε να το σκεφτεσαι, μαλλον αρπαξε απο καπου για καποιο λογο 645933
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myfazer.gr
pete_bull
new member
pete_bull

Αριθμός δημοσιεύσεων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΤρι Μάης 11, 2010 10:13 am

Ευχαριστώ πολύ φίλος gatoulis!!!

Η αλλαγή συχνότητας immo όμως είναι δυνατή? Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatoulis
Moderator
Moderator
gatoulis

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : gatoulis
Μοντέλο : joc r
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1808
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΤρι Μάης 11, 2010 10:27 am

pete_bull έγραψε:


Η αλλαγή συχνότητας immo όμως είναι δυνατή? Shocked

οπως σου ειπα και παραπανω θα πρεπει να ρωτησεις στην αντιπροσωπεια αν αυτο γινεται smil45ce35ff678e8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myfazer.gr
pete_bull
new member
pete_bull

Αριθμός δημοσιεύσεων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΤρι Μάης 11, 2010 12:19 pm

Λοιπόν λύθηκε,

Για να αλλάξει συχνότητα το immo δεν παίζει παρά μόνο το immo ολόκληρο... κόστος άνω των 1200€!!

και κάνεις τον σταυρό σου μην σου λείπει μια μέρα το R6!!!

pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
delrules
Moderator
Moderator
delrules

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : delrules
Ηλικία : 45
Μοντέλο : YAMAHA FZ1S FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1083
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΤρι Μάης 11, 2010 12:39 pm

Σε αυτοκινητο το εχω κανει 2-3 φορες (ναι εχω χασει το κλειδι του αυτοκινητου μου 3 φορες και εχω αγορασει 2 φορες καινουριο). Στην αντιπροσωπεία το βαζουν πανω στον εγκεφαλο και κανουν train το νεο κλειδι με το immobilizer του αυτοκινητου. Το παλιο κλειδι δεν λειτουργει μετα την διαδικασια. Στην ΥΑΜΑΗΑ που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει πως αν χασεις το κοκκινο , αγοραζεις νεο immobilizer...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.heavy-metal.gr
pete_bull
new member
pete_bull

Αριθμός δημοσιεύσεων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!   ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!! EmptyΤρι Μάης 11, 2010 12:52 pm

ΜΜΜμμμμμ... τότε κάπιοι εν μέσω κρίσης θέλουν να ρουφίξουν ότι έχει μείνει στις τσέπες μας!! bottom

'Οπως τα λές μπορούν λοιπόν με το "κόκκινο" να κάνουν train όσες φορές θέλουμε!

βέβαια αν δεν κάνω λάθος αν χρειαστεί να αλλάξεις immo πάει παρέα με την ηλεκτρονική (γι'αυτό και το μεγάλο κόστος)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΝΕΟΣ ΜΕ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» 2o service σε CryptonX (Απορίες)
» ΝΕΟΣ!!!
» νεος!!
» ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ
» Νέος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-