Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM

gatoulis

delrules

loui

despot

sfairas

STEF

webmaster

Petran

cookerman

Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
22%
 22% [ 5 ]
Απόδοση
0%
 0% [ 0 ]
Value for Money
13%
 13% [ 3 ]
Αξιοπιστία
30%
 30% [ 7 ]
Περιφερικά
0%
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
9%
 9% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
9%
 9% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
9%
 9% [ 2 ]
Επιρροή από φίλο
9%
 9% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
0%
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 23

Μοιραστείτε | 

ΣΑΒΒΑΤΙΑΤΙΚΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ 12/4/14

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
FZMAN
new member

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Γιώργος
Μοντέλο : FAZER S2 ABS
Αριθμός δημοσιεύσεων : 49
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2010
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΑΒΒΑΤΙΑΤΙΚΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ 12/4/14    Κυρ Απρ 13, 2014 4:17 pm

Σάββατο λοιπόν και ο ανοιξιάτικος καιρός με προτρέπει σε μια νέα ( μικρή αυτή την φορά) εξόρμηση.
Η διαδρομή που σκέφτηκα ήταν ΑΥΤΗ τελείως διαφορετική διαδρομή για μια επίσκεψη στο λουκουμαδοχώρι.
Η  παρέα; SUPER όπως πάντα άλλωστε.
Εκτός απο μένα και την καλή μου

Στην παρέα ο φίλος Παναγιώτης Panag  με την χοντρούλα του  

Ο φίλος MARKOS V(RE)  με το πιστό του στρώμα

και ο επίσης φίλος Γιάννης GOYKY 7 με το καινούργιο όπλο του

Καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε μου.  :_thumbsup:

Ξεκινώντας λοιπόν απο απ΄τα γνωστά MC DONALDS στις Αφίδνες η διαδρομή περνούσε απο Χαλκίδα, Ψαχνά και απο εκεί στροφή για Κοντοδεσπότι και απο εκεί αφού φτάσαμε σε υψόμετρο περίπου τα 1000 μέτρα σε ένα καταπληκτικό περιβάλλον με πολλές κλειστές στροφές ακολουθήσαμε την διαδρομή για Λιμνιώνα.
Η παρέα πραγματικά σε μεγάλα κέφια και το περιβάλλον απλά εκπληκτικό.

Συνεχίζοντας λοιπόν σε μεγάλο υψόμετρο

Το τοπίο (εαν εξαιρέσεις το οδικό δίκτυο) είναι αλπικό.

Στο βάθος φαίνεται η θαλάσσια περιοχή του Λιμνιώνα

Συνεχίζουμε λοιπόν ξεκινώντας για το κατέβασμα μιας και το υψόμετρο ήταν μεγάλο.

Περνώντας λοιπόν την στροφή για Λιμνιώνα και ακολουθώντας την διαδρομή για Βλαχιά, Πήλι ξαφνικά συναντήσαμε ( στο σημείο Β του χάρτη χωματόδρομο)  Shocked

Ρωτώντας έναν περαστικό έμαθα ότι είναι περίπου 7 χλμ αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό του ήταν σε καλή κατάσταση.
Είχε όμως και κάποια λίγα δύσκολα ( για street μηχανή) κομμάτια
.
"Α, δεν είναι τίποτα" είπε ο φίλος Μάρκος και ξεχύθηκε μπροστά με το V STROM να μην μασάει απο κάτι τέτοια.

Δυστυχώς για εμάς τους υπόλοιπους δεν ήταν και τόσο εύκολο αν και τελικά τα δύσκολα κομμάτια ήταν πολύ ελάχιστα.

Ένα BANDIT 1250, ένα BMW K 1300 και ένα FAZER 600 δοκίμασαν με επιτυχία τις χωμάτινες ικανότητες τους.

Δίπλα μας συντρόφευε η θάλασσα πραγματικά σε ένα απίστευτα ωραία περιβάλλον.

Ευτυχώς το μαρτύριο των τριών μας κράτησε μόνο; 7 χλμ κι έτσι λίγο πιο κάτω στην ανασυγκρότηση
η παρέα απολαμβάνει το  υπέροχο τοπίο σε μια απ΄τις πολλές στάσεις μιας και η ομορφιά ήταν απίστευτη.

Φεύγοντας λοιπόν και απο εκεί και αφού περάσαμε και την περιχή Πήλι φτάσαμε στην στροφή για Προκόπι όπου και στρίψαμε για την περιοχή του λουκουμαδοχωριού όπου και εκεί ουσιαστικά αράξαμε΄.

και αφού δοκιμάσαμε τους ντόπιους λουκουμάδες

επιστρέψαμε Αθήνα απ΄την γνωστή κλασική διαδρομή.
Συνολικά χιλιόμετρα για εμένα 282 χλμ με συνολική κατανάλωση βενζίνας 15 λίτρα.
Τέλος αφού πω ότι την συγκεκριμένη διαδρομή δεν την είχα πάει ποτέ μιας και πάντα πήγαινα στοΠροκόπι απ΄τον κλασικό δρόμο.
Θεωρώ ότι εαν δεν είχε αυτόν τον χωματόδρομο ( και αυτό μόνο για τις street μοτοσυκλέτες) θα ήταν ένας δρόμος που θα προτειμούσα να κάνω μιας και διασχίζει υπέροχα μέρη.
Κλείνοντας θα ήθελα να ευχαριστήσω την παρέα μου: Τον Παναγιώτη PANAG, τον MARKOS V, και τον Γιάννη GOUKY 7 για την υπέροχη παρέα τους και να ευχηθώ σύντομα και σε επόμενη βόλτα

ΣΑΒΒΑΤΙΑΤΙΚΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ 12/4/14
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ :: ΒΟΛΤΕΣ-ΕΚΔΡΟΜΕΣ-ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-