Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
gatoulis
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
delrules
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
loui
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
despot
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
sfairas
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
STEF
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
webmaster
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
Petran
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
cookerman
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Voting_bar2ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap228%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap20%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap214%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap228%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap20%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap27%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap27%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap210%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap27%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_lcap20%ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
REM
Global Moderator
Global Moderator
REM

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Barovios
Ηλικία : 51
Μοντέλο : KTM 1290 GT, Χmax300
Αριθμός δημοσιεύσεων : 2937
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα   ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα EmptyΤρι Απρ 08, 2014 4:12 pm

Ο εννέα φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής Valentino Rossi, αποκάλυψε ότι θέλει να συνεχίσει να αγωνίζεται με την Movistar Yamaha και του χρόνου, σε μια αποκλειστική συνέντευξη στην τηλεόραση Sky της Ιταλίας.

Ο σούπερ σταρ του MotoGP επέστρεψε πέρυσι στην εργοστασιακή ομάδα της Yamaha, κατορθώνοντας να πάρει έξι βάθρα το 2013 συμπεριλαμβανομένης και της νίκης του στο Assen. Φέτος, η σεζόν ξεκίνησε και πάλι δυνατά για τον Vale, ο οποίος πήρε τη δεύτερη θέση στον αγώνα του Κατάρ, αφού έδωσε μια συναρπαστική μάχη με τον Marc Marquez για τη νίκη!

Εδώ να σημειώσουμε ότι ο Rossi επανέλαβε πρόσφατα κάτι που έχει τονίσει και στο παρελθόν, ότι δηλαδή το πόσο ανταγωνιστικός θα είναι στους πρώτους αγώνες της σεζόν 2014, θα αποτελέσει το σημείο κλειδί για να συνεχίσει στο Πρωτάθλημα ή όχι.


"Νομίζω ότι θα ανανεώσω με την Yamaha", αποκάλυψε στο Sky Italia ο θρύλος των GP. "Ποτέ δεν σκέφτηκα να παραιτηθώ, είμαι σε καλή φόρμα και πάνω απ' όλα οι αγώνες με γεμίζουν με τεράστια χαρά. Είναι το πιο ευχάριστο πράγμα στη ζωή μου, λατρεύω αυτόν τον κόσμο και μου αρέσει το lifestyle που συνεπάγεται του να είσαι αναβάτης του MotoGP, να προπονείσαι σκληρά και να ταξιδεύεις σ' όλο τον κόσμο. Για όσο διάστημα είμαι ανταγωνιστικός, ελπίζω να συνεχίζω".

Στη συνέχεια πρόσθεσε: "Τώρα είναι το σημείο-κλειδί και πρέπει να δούμε πόσο ανταγωνιστικοί θα είμαστε στο Τέξας και στην Αργεντινή και να συνειδητοποιήσουμε αν πράγματι είμαστε σε καλύτερη κατάσταση απ' ότι το 2013. Πέρυσι το Κατάρ μας πήγε καλά, αλλά φέτος η δεύτερη θέση ήρθε με ακόμα καλύτερη απόδοση στον αγώνα. Έχω αγωνιστεί σε καλό επίπεδο σε όλη μου την καριέρα, αλλά τώρα τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Πρέπει να γίνουμε πιο ανταγωνιστικοί, γνωρίζοντας βέβαια ότι το να κατακτήσουμε τον Παγκόσμιο Τίτλο είναι πάρα πολύ δύσκολο. Αν όμως είμαστε κοντά στην κορυφή κάθε Κυριακή, τότε θα είμαστε καλά".

Ερωτηθείς για την αγαπημένη του μοτοσυκλέτα σε όλα αυτά τα χρόνια που συμμετέχει στους αγώνες, ο Vale αποκρίθηκε: "Έχω οδηγήσει τόσο όμορφες μοτοσυκλέτες... την Aprilia, την Honda, την Ducati. Αλλά οπωσδήποτε η αγαπημένη μου είναι η Yamaha M1". Τέλος, όταν τον παρότρυναν να κάνει τα προγνωστικά του για τον Πρωταθλητή του 2014, ο Valentino είπε χαμογελώντας: "Νομίζω ότι ο Marquez θα είναι και πάλι ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής και θα προσπαθήσω να του μεταδώσω λίγη τύχη".

Lin Jarvis

Η Yamaha θέλει - όσο το δυνατόν πιο γρήγορα - να εξασφαλίσει την ανανέωση των συμβολαίων τόσο του Valentino Rossi, όσο και του Jorge Lorenzo. Με την Honda να έχει παραδεχτεί ότι σχεδιάζει να προσεγγίσει τον τελευταίο, η Yamaha θα ενεργήσει άμεσα για να αποσπάσει το "ναι" από τον Ισπανό αναβάτη της.

Φυσικά το ίδιο ισχύει και για τον Valentino Rossi, ο οποίος όμως έχει επανειλημμένως δηλώσει ότι θέλει να περιμένει πρώτα μερικούς αγώνες για να δει αν όντως θα είναι σε θέση να κοντράρει τους τρεις Ισπανούς για τις πρώτες θέσεις. Ο Ιταλός σούπερ-σταρ απέδειξε στο Κατάρ ότι είναι σε καλό δρόμο, όταν ξεκινώντας από τη δέκατη θέση του grid, έκανε έναν εξαιρετικό αγώνα και τερμάτισε δεύτερος, ελάχιστα πίσω από τον Marquez.

"Είναι σημαντική χρονιά φέτος, με τις συζητήσεις για τις ανανεώσεις των συμβολαίων των Jorge και Valentino. Το ιδανικό σενάριο είναι να ανανεώσουμε και με τους δυο και οι συζητήσεις θα ξεκινήσουν σύντομα", παραδέχεται ο Lin Jarvis. O Lorenzo σίγουρα θα περιμένει να ακούσει την προσφορά της Honda. Το 2012 άλλωστε, αγνοούσε την εξαιρετικά συμφέρουσα (οικονομικά) πρόταση της τελευταίας για να αντικαταστήσει τον Casey Stoner στο γκαράζ. Ως αποτέλεσμα, έδιωξε τον επί πολλά χρόνια μάνατζέρ του, Marcos Hirsch.

Από την άλλη, ο νέος βασικός χορηγός της ομάδας - η Movistar - επιθυμεί οπωσδήποτε την παραμονή των δυο αναβατών. Ο Luis Velo μάλιστα, το αφεντικό της Movistar, έχει δηλώσει ότι θα ήταν ιδανικό να ανανεώσουν οι Rossi και Lorenzo τα συμβόλαιά τους. "Θέλουμε πάντα να έχουμε έναν τουλάχιστον Ισπανό στην ομάδα μας", αποκάλυψε ο Velo. Αυτό φυσικά σημαίνει ότι η Yamaha θα πρέπει να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να κρατήσει τον Lorenzo, αν και πάντα υπάρχει ο Pol Espargaro που περιμένει την ευκαιρία του στην εργοστασιακή ομάδα.

"Τώρα έχουμε έναν και είμαστε ικανοποιημένοι που έχουμε τον Valentino στην ομάδα. Αυτά είναι πολύ καλά νέα για εμάς. Η Telefonica Movistar είναι μια παγκόσμια εταιρεία και οι περισσότερες δουλειές μας είναι εκτός Ισπανίας, έτσι η παρουσία του Valentino είναι εξαιρετική για εμάς κι ελπίζουμε στο μέλλον να προσελκύσουμε και άλλους αναβάτες του επιπέδου του", συνέχισε να λέει ο Velo. Ερωτηθείς αν η Movistar θα έχει πιθανό λόγο στην επιλογή αναβατών, αποκρίθηκε: "Προφανώς θα θέλαμε να έχουμε γνώμη. Αλλά αυτή είναι μια απόφαση της Yamahaκαι μάλιστα μια πολύ τεχνική απόφαση. Ακόμα και τώρα συζητάμε κάτι τέτοιο, αλλά στο κάτω-κάτω της γραφής αποτελεί μια απόφαση της Yamaha".

πηγή : http://www.motograndprix.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouvoukliotis.gr
 
ΥΑΜΑΗΑ : Μεταγραφολογίας το ανάγνωσμα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» R1 ΥΑΜΑΗΑ
» ΥΑΜΑΗΑ R1 2013
» Ο Despres στη ΥΑΜΑΗΑ
» ΥΑΜΑΗΑ R-1 2009
» Αλλαγή χορηγών για τη ΥΑΜΑΗΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ :: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΕΑ :: MOTO GP - MOTO2 - MOTO3-