Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
YAMAHA BW´s Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
gatoulis
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
delrules
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
loui
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
despot
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
sfairas
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
STEF
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
webmaster
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
Petran
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
cookerman
YAMAHA BW´s Vote_lcap2YAMAHA BW´s Voting_bar2YAMAHA BW´s Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
YAMAHA BW´s Vote_lcap228%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
YAMAHA BW´s Vote_lcap20%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
YAMAHA BW´s Vote_lcap214%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
YAMAHA BW´s Vote_lcap228%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
YAMAHA BW´s Vote_lcap20%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
YAMAHA BW´s Vote_lcap27%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
YAMAHA BW´s Vote_lcap27%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
YAMAHA BW´s Vote_lcap210%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
YAMAHA BW´s Vote_lcap27%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
YAMAHA BW´s Vote_lcap20%YAMAHA BW´s Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 YAMAHA BW´s

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loui
Fazer Club
Fazer Club
loui

Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Μοντέλο : fazer 600
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1080
Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2010
YAMAHA BW´s Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: YAMAHA BW´s   YAMAHA BW´s EmptyΤρι Ιουλ 05, 2011 11:47 pm

Ο μεγάλος αδερφός της σειράς BW´s είναι ένα ξεχωριστό scooter που μεταφέρει αυτούσια όλη τη σκληράδα των μικρότερων μοντέλων. Με heavy duty εμφάνιση, σπιρτόζικο κινητήρα και διαστάσεις XXS, το μικρό της Yamaha θα μπει στη ζωή σου και θα σου θυμίσει ξανά πόσο όμορφα ήταν όλα, όταν ήσουν παιδί!
Παιχνίδι βαρέου τύπου
Ο μεγάλος αδερφός της σειράς BW´s είναι ένα ξεχωριστό scooter που μεταφέρει αυτούσια όλη τη σκληράδα των μικρότερων μοντέλων. Με heavy duty εμφάνιση, σπιρτόζικο κινητήρα και διαστάσεις XXS, το μικρό της Yamaha θα μπει στη ζωή σου και θα σου θυμίσει ξανά πόσο όμορφα ήταν όλα, όταν ήσουν παιδί!
Κοιτώντας το scooter της Yamaha νιώθεις σίγουρα όμορφα, αλλά περίεργα. Η αισθητική του ξεχωρίζει από ό,τι συνήθως βλέπεις στους δρόμους και καταφέρνει να είναι την ίδια στιγμή μοντέρνο και διαχρονικό, ενώ δείχνει ικανό να αντέξει ακόμη και τη χειρότερη κακομεταχείριση. Από πλευράς διαστάσεων, είναι τόσο μικρό που μοιάζει με παιχνίδι. Η αλήθεια είναι ότι αυτό το μικρό scooter σου βγάζει από μέσα σου κάτι το…καταστροφικό και με δυσκολία συγκρατείς τον εαυτό σου από το να το κάνει χίλια κομμάτια!
Όχι, μη με παρεξηγείτε. Το BWs είναι κάτι παραπάνω από συμπαθητικό στα δικά μου τα μάτια. Αλλά αυτό το σκληροτράχηλο σχεδιαστικά
scooterάκι, με αισθητική που κινείται μεταξύ μπουλντοζίτσας Bobcat και κουταβιού, ξυπνά μέσα μου το παιδί. Τόσο μάλιστα που θέλω να δοκιμάσω τις αντοχές του!
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται, κάτι τόσο συμπαθητικό και μικρό, να μου βγάζει στην επιφάνεια τέτοιου είδους ορέξεις και για αυτό το λόγο, πρέπει να βγάλω το καπέλο στους σχεδιαστές της ιαπωνικής εταιρίας για τις επιλογές τους.
Οι τελευταίοι κατάφεραν να δώσουν αυτή τη μοναδική εμφάνιση σε ένα scooter πόλης με διαστάσεις παιχνιδιού. Εμφάνιση που σε άλλους μοιάζει τόσο μα τόσο γλυκιά και σε μερικούς σαν και του λόγου μου καταφέρνει να ξυπνά καταστροφικά συναισθήματα που έχω να νιώσω από πολύ-πολύ μικρός όταν μου έφερναν κάποιο νέο παιχνίδι, συνήθως με ρόδες. Στην αρχή δεν ήθελα καν να το βγάλω από το κουτί του. Στη συνέχεια έπαιζα μαζί του διστακτικά μη το χαλάσω. Μετά το αγαπούσα παράφορα, το έπαιρνα μαζί μου παντού και φανταζόμουν ένα σωρό ταξίδια και ιστορίες μαζί του. Δεν πάει να ήταν αυτοκίνητο δεν πάει να ήταν φορτηγό. Μαζί του πετούσα, έμπαινα στη θάλασσα, ταξίδευα στο κέντρο της γης. Σειρά είχε το κατσαβίδι και η απαραίτητη εγχείρηση "για να δούμε και τι παίζει μέσα". Και στο τέλος φυσικά, έρχονταν τα τεστ αντοχής με πτώσεις από κάθε λογής ύψος και ό,τι άλλου είδους βασανιστήριο μπορεί να φανταστεί ένα παιδί για το παιχνίδι του. Έτσι και με το BWs! Στην αρχή, το θεωρείς γλυκούτσικο και χαριτωμένο και είσαι προσεκτικός μαζί του, αλλά μετά και όσο περνά ο χρόνος μαζί του, θέλεις να του κάνεις….μία από τα ίδια! Πάλι καλά που δεν είμαι παιδάκι πια. Τουλάχιστον όχι τόσο. Αλήθεια πόσα μέτρα άλμα μπορεί να κάνει άραγε…;
Το δίδυμο πίσω στοπ, σε συνδυασμό με τα μαύρα ματ προστατευτικά πλαστικά που το περικυκλώνουν, προσδίδει μία industrial αισθητική στο μικρό Yamaha.

Επιθετικό και ξεχωριστό το μπροστινό μέρος με τους κάθετα τοποθετημένους στρογγυλούς προβολείς, από τους οποίους περιμέναμε και καλύτερα αποτελέσματα, βάσει μεγέθους. YAMAHA BW´s Yamaha01

από εδώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myfazer.gr/
 
YAMAHA BW´s
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ο “Dovi” έπεισε την Yamaha να παραμείνει... Yamaha;
» yamaha fz1 y.e.c
» Yamaha Ego S 115
» Yamaha YZF-R3
» Yamaha XC 300

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΜΟΝΤΕΛΑ :: YAMAHA :: SCOOTERS-